بازار لوازم یدکی خودرو یکی از بزرگترین حوزه های صنعتی کشور با مدیریت بخش خصوصی می باشد که سهم قابل توجهی در چرخه اقتصادی کشور داشته و در صورت مدیریت صحیح و دارا بودن برنامه های بلند مدت می تواند اثر مثبت و رو به رشد خود را در عرصه های اقتصادی و تولید نمایان کند. متاسفانه با وجود سهم بیش از 20 درصدی اجناس تقلبی و قاچاق در چنین بازاری نیاز بیش از پیش به آگاهی، مدیریت و کنترل این بازار احساس میشود که این آگاهی و مدیریت می توانند در ابعاد مختلف از سطح فروشگاهی تا سازمانی و کلان برنامه ریزی شده و اجرا شوند. چرا که چنین آمار بالایی از وجود اجناس تقلبی و قاچاق در بازار، سد بزرگی برای پیشرفت این صنعت عظیم می باشد.

آمار وحشتناک مرگ و میر جاده ای، افت شدید کیفیت قطعات تولید داخل، عدم نظارت بر استانداردهای خودروسازی و قطعه سازی، افزایش چشمگیر پرونده های خرد و کلان قاچاق و خرید و فروش اجناس تقلبی و در نهایت مهم تر از همه تضییع حق جانی و مالی مصرف کننده و خریدار نهایی مواردی هستند که زنگ خطر را برای همه فعالان این صنعت، از مدیریت کلان تا سازمان ها و تولید کننده ها، فروشگاه های حقیقی و مجازی و خرده فروش ها به صدا درآورده است.

با لطف و عنایت الهی، شرکت بازرگانی اعیان یدک با راه اندازی بزرگترین وبسایت فروش آنلاین لوازم یدکی خودروهای سبک و سنگین در کشور و با تکیه بر تجربه بیش از نیم قرن فعالیت در تمامی ردیف های کاری این صنعت (کارآموزی، تحصیل در رشته تخصصی، فعالیت در حوزه تعمیرات خودرو و فروش لوازم یدکی، بازاریابی و ارتباط با سازمان ها و شرکت های تولید کننده و نظارت کننده) با گرد هم آوری متخصصان کاربلد و دلسوز در زمینه IT ، مکانیک و MBA بر آن است تا در بهبود وضعیت آشفته بازار لوازم یدکی نقشی (هرچند کوچک در مقیاس اقتصاد کشور) داشته باشد.

تمام باور و تلاش ما بر اصل "حق با مشتری است" بنا شده و مشتری بزرگترین سرمایه مجموعه تلقی می‌شود. بزرگترین هدف شرکت جلب رضایت مشتری توام با وجدان کاری و صداقت می‌باشد. سیستم فروش مولتی برند با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت و کیفیت محصول، ضمن دادن حق انتخاب کامل به مشتری، جو رقابتی سالم بین تولید کننده‌ ها بوجود آورده تا در نهایت بتوانیم هر روز بهتر و بیشتر از دیروز در خدمت شما عزیزان باشیم.

معرفی شرکت بازرگانی اعیان یدک

 
 

در چند سال اخیر کسب و کارهای اینترنتی و تجارت الکترونیک رشد بی سابقه ای داشته و تمام آمار و ارقام نشان دهنده ضرورت توجه به این نوع از کسب و کارها است. بخصوص در شرایط کرونا و تحریم این ضرورت بیش از پیش احساس شد. شرکت بازرگانی اعیان یدک نیز در همین راستا، ضمن اشتغال آفرینی برای ده ها نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم، رونق تجارت الکترونیک و جلب اعتماد و رضایت عموم مردم نسبت به این نوع کسب و کارها را مورد هدف قرار داده و فعالیت خود را آغاز نموده است.

پس از بررسی های انجام شده، 3 عنصر مخرب در سیستم سنتی بازار لوازم یدکی شناسایی و به لطف سیستم ERP از میان برداشته شد. این 3 عنصر عبارتند از:

  • وجود واسطه های متعدد میان تولید کننده و مشتری

واسطه ها بطور کامل حذف شدند و شرکت تنها رابط میان تولید کننده و فروشنده لوازم یدکی و یا مصرف کننده نهایی است. شاید این نکته مطرح شود که خود شرکت نیز در اینصورت نقش واسطه را خواهد داشت و عملا حذف واسطه ای صورت نگرفته است! در پاسخ به این نکته میتوان چنین گفت که سود شرکت از تبلیغات، بازاریابی و محل درآمد تولید کننده با سفارش تعداد بالای هر محصول تامین می شود نه از محل درآمد مشتری! در حالیکه نفع یک واسطه تماما از درآمد مشتری تامین می شود.

  • بالا رفتن قیمت نهایی خرید بدلیل وجود واسطه ها

عدم امکان خرید همکاران و فروشندگان لوازم یدکی از کارخانجات تولید کننده (به دلیل فروش کارتنی و تعداد بالا)، ضیق وقت و مشکلات ثبت و تحویل سفارش از جمله دلایل روی آوردن فروشندگان لوازم یدکی به واسطه ها می باشد که نهایتا قادر به تامین یک یا دو ردیف از گروه کالایی محصولات هستند و معمولا به دلیل نداشتن سرمایه و امکانات کافی در تهیه و دپو تمامی گروه های کالایی، قیمت تمام شده همان یک یا دو ردیف کالایی را نیز بالا میبرند. طبیعی است که با حذف واسطه ها و فروش مستقیم (Direct Selling) هزینه های غیرضروری نیز حذف شده و قیمت تمام شده محصولات تا حد چشمگیری کاهش خواهند یافت.

  • به هدر رفتن انرژی و زمان با ارزش مشتری برای سفارش و تامین حضوری محصول و یا از طریق واسطه

با توجه به تنوع بسیار زیاد اقلام و ردیف های کالایی در بازار لوازم یدکی، تهیه همه ردیف ها از تامین کننده های با شرایط و موقعیت های مکانی مختلف کار بسیار دشوار و زمانبری برای مشتری خواهد بود، لذا شرکت با عقد قرارداد های لازم با کارخانجات و تامین کننده ها و گردآوری تمام گروه های کالایی روی وبسایت با اطلاعات دقیق و تفکیک برند، توسط یک تیم متخصص متشکل از فارغ التحصیلان رشته های مکانیک، IT و MBA این امکان را به مشتری داده است تا ضمن فعالیت و بدون معطلی و تنها با یک گوشی یا کامپیوتر بتواند تمام اطلاعات اعم از قیمت بروز، تصاویر و مشخصات فنی و ظاهری هر محصول را بصورت آنلاین از وبسایت شرکت بازرگانی اعیان یدک استعلام کند و بعد از طی مراحل ثبت سفارش بار خود را حداکثر طی 2 الی 5 روز کاری در آدرس ثبت شده در فاکتور تحویل بگیرد. در نظر داشته باشید که می توانید ثبت سفارشتان را از تمام گروه های کالایی (موتوری، یدکی، بدنه، برقی و...) و به تعداد مورد نیاز انجام دهید. سیستم بصورت اتوماتیک قیمت هر محصول را برحسب تعداد سفارشتان نمایش خواهد داد و طبیعتا با افزایش تعداد، شاهد کاهش قیمت محصول خواهید بود.

با توجه به این که تمام تلاش مجموعه فقط در جهت منافع مشتری است، لذا از کوچکترین تلاشی در این راه دریغ نخواهیم کرد و اعتقادمان بر این است که هیچ کوششی بی خطا نیست. تمامی خطاها، کم و کاستی ها را بر ما ببخشید. مشتاقانه شنوای نظرات و انتقادات همه همکاران و عزیزان هستیم و صمیمانه تقاضا داریم در این راه همراه و کمک ما باشید.