درباره ما


بازرگانی اعیان یدک، بزرگترین مرکز پخش عمده و خرده قطعات خودرو در کشور

بازار لوازم یدکی خودرو یکی از بزرگترین حوزه های صنعتی کشور با مدیریت بخش خصوصی می باشد که سهم قابل توجهی در چرخه اقتصادی کشور داشته و در صورت مدیریت صحیح و دارا بودن برنامه های بلند مدت می تواند اثر مثبت و رو به رشد خود را در عرصه اقتصادی و تولید نمایان کند.

متاسفانه با وجود سهم بیش از 20 درصدی اجناس تقلبی و قاچاق در چنین بازاری نیاز بیش از پیش به اگاهی، مدیریت و کنترل این بازار احساس میشود که این آگاهی و مدیریت می توانند در ابعاد مختلف از سطح فروشگاهی تا سازمانی و کلان برنامه ریزی شده و اجرا شوند. چرا که چنین آمار بالایی از وجود اجناس تقلبی یکی از موانع پیشرفت این صنعت عظیم می باشد.

سهم بسیار بالا و آمار وحشتناک مرگ و میر جاده ای در ایران (اغلب بر اثر نقص فنی خودرو)، کاهش تولیدات داخلی و افت شدید کیفیت قطعات تولید داخل، عدم نظارت به استانداردهای خودروسازی و قطعه سازی، افزایش غیر قابل کنترل پرونده های خرد و کلان قاچاق و خرید و فروش اجناس تقلبی و در نهایت مهم تر از همه تضییع حق جانی و مالی مصرف کننده و خریدار نهایی مواردی هستند که زنگ خطر را برای همه فعالان این صنعت، از مدیریت کلان گرفته تا سازمان ها و تولید کننده ها، فروشگاه های حقیقی و مجازی و خرده فروش ها به صدا درآورده است.

با لطف و عنایت الهی، بازرگانی اعیان یدک با راه اندازی بزرگترین سایت فروش اینترنتی لوازم یدکی خودرو بصورت عمده و خرده و با تکیه بر تجربه بیش از نیم قرن فعالیت در تمامی ردیف های کاری این صنعت (کارآموزی، تحصیل در رشته تخصصی، فعالیت در حوزه تعمیرات خودرو، فعالیت در حوزه فروش قطعات یدکی و بازاریابی و ارتباط با سازمان ها و شرکت های تولید کننده و نظارت کننده) با گرد هم آوری متخصصان کاربلد و دلسوز در زمینه IT ، مکانیک و فروش درصدد است تا در بهبود وضعیت آشفته بازار لوازم یدکی نقشی (هرچند کوچک در مقیاس اقتصاد کشور) داشته باشد.

در این مجموعه تمام باور و تلاش گروه بر اصل "حق با مشتری است" بنا شده و مشتری بزرگترین سرمایه این مجموعه تلقی می شود. بزرگترین هدف شرکت جلب رضایت مشتری توام با وجدان کاری و صداقت می باشد. در نهایت سیستم فروش مولتی برند شرکت ضمن دادن حق انتخاب کامل به مشتری با مقایسه قیمت و کیفیت، جو رقابتی سالم بین تولید کننده ها بوجود آورده تا در نهایت بتوانیم هر روز بهتر و بیشتر از دیروز در خدمت مشتریان عزیز باشیم.

چرا ما؟  " تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین "

همیشه دید باز و آینده نگر رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخاب شعار سال گره گشای موانع سیاسی و اقتصادی کشور بوده و هست. انتخاب چنین شعاری در موقعیت حساس سیاسی و اقتصادی کشور نشان از ضرورت حمایت از کسب و کارهای الکترونیکی می باشد. بخصوص که در شرایط کرونا این ضرورت بیش از پیش احساس شد. بازرگانی اعیان یدک نیز در راستای عمل به این شعار، ضمن اشتغال آفرینی برای ده ها نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم، با تلاش بی وقفه خود درصدد رونق کسب و کار الکترونیکی و جلب اعتماد و رضایت مردم نسبت به این نوع کسب و کار می باشد.

پس ار بررسی های انجام شده، ما 3 عنصر مخرب در سیستم سنتی بازار لوازم یدکی را شناسایی و از میان برداشتیم. این 3 عنصر عبارتند از:

  • وجود واسطه های متعدد میان تولید کننده و مشتری

واسطه ها را بطور کامل حذف کردیم و تنها رابط بین مشتری و تولید کننده هستیم. بدیهی است این نکته به ذهن بیاید که ما هم نقش واسطه را داشته باشیم! اما واسطه به چه معنایی؟ منتفع از تخفیف سفارش تعداد بالای محصول و از محل درآمد تولید کننده یا از محل درآمد مشتری؟؟!!

  • بالا رفتن قیمت نهایی خرید بدلیل وجود واسطه ها

عدم امکان خرید محصولات از کارخانجات تولید کننده (به دلیل شرط فروش با تیراژ بالا) و عدم دسترسی و ارتباط حضوری با تولید کننده ها، از جمله دلایل روی آوردن مشتری به واسطه ها می باشد که نهایتا قادر به تامین یک یا دو ردیف از گروه کالایی مشتری هستند و به دلیل نداشتن سرمایه و امکانات کافی در تهیه و دپو تمامی گروه های کالایی، قیمت تمام شده همان یک یا دو ردیف کالایی نیز با در نظر گرفتن سود واسطه گری افزایش می یابد.

طبیعی است که با حذف واسطه ها هزینه های جانبی اعم از حمل و نقل های بی مورد و... نیز حذف کرده و قیمت تمام شده خرید را برای مشتری تا حد چشمگیری کاهش داده ایم.

  • به هدر رفتن انرژی و زمان با ارزش مشتری برای سفارش و تامین حضوری محصول از طریق واسطه

با توجه به تنوع بسیار زیاد اقلام و ردیف های کالایی در این بازار، تهیه همه ردیف ها از تامین کننده های با شرایط و موقعیت های مکانی مختلف کار بسیار دشوار و زمانبری برای مشتری بود، لذا ما با عقد قرارداد های لازم با کارخانجات و تامین کننده ها و گردآوری تمام گروه های کالایی روی سایت با اطلاعات دقیق و تفکیک برند، توسط یک تیم متخصص متشکل از فارغ التحصیلان رشته های مکانیک و IT ، این امکان را به مشتری داده ایم تا ضمن فعالیت و تنها با یک گوشی بتواند تمام اطلاعات اعم از قیمت بروز، تصاویر و مشخصات فنی و ظاهری هر محصول را بصورت آنلاین از سایت شرکت بازرگانی اعیان یدک استعلام کند و درصورت خرید به تعداد دلخواه از محصولات - بعد از طی مراحل خرید – بار خود را حداکثر طی 2 الی 5 روز کاری در آدرس ثبت شده در فاکتور تحویل بگیرد.

با توجه به این که تمام تلاش مجموعه فقط در جهت منافع مشتری است، لذا از کوچکترین تلاشی در این راه دریغ نخواهیم کرد و اعتقادمان بر این است که هیچ کوششی بی خطا نیست. تمامی خطاها، کم و کاستی ها را بر ما ببخشید. مشتاقانه شنوای نظرات و انتقادات همه همکاران و عزیزان هستیم و صمیمانه تقاضا داریم در این راه همراه و کمک ما باشید.